بازدید وزیر راه و شهرسازی و مسعود کریمیان از کارخانه نوآوری :: مرکز سازه های قاب فلزی سبک LSF

مرکز سازه های قاب فلزی سبک LSF

Lightweight Steel-Frame Structures Institute LSFi

مرکز سازه های قاب فلزی سبک LSF

Lightweight Steel-Frame Structures Institute LSFi

    در جریان برگزاری نمایشگاه محصولات و فناوری‌های نوین ساختمانی و صنعتی‌ سازی در کارخانه‌ نوآوری آزادی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مسعود کریمیان مدیرعامل مؤسسه تحقیقات و توسعه سازه های قاب فلزی سبک ایران از این نمایشگاه و دست آوردهای نخبگان، فناوران، شرکت‌ های ساختمانی، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه مسکن و ساختمان بازدید کردند. در این نمایشگاه شرکت‌های متعددی با محصولات فناورانه از قبیل سیستم‌های سازه‌ای و ساختمانی مانند LSF و CFS و سازه‌های فولادی پیش‌ساخته، فناوری‌های BIM و سنجش و پایش سلامت سازه، سیستم‌های طراحی و معماری، محصولات نانو و رزین و خود ترمیم شونده، پوشش‌های نما و نازک‌کاری با فناوری‌های نوین و سیستم‌های عایق و اطفای حریق و هوشندسازی ساختمان، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و سیستم‌های مدیرت مصرف و بازیافت آب و پسماند شرکت نموده بودند.

بازدید مسعود کریمیان و محمد اسلامی از کارخانه نوآوریم

   

    در این بازدید محمد شکرچی زاده قائم مقام وزیر و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن و پروفسور بهرخ خوشنویس از مخترعان اینترنت اشیاء و یکی از پژوهشگران سازمان ناسا در پروژه‌ی خانه‌سازی بر روی ماه حضور داشتند و در معیت وزیر راه و شهرسازی از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها بازدید به عمل آوردند.

مسعود کریمیان ، شکرچی زاده ، اسلامی

   

    توضیحات محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص حمایت از استارتاپ‌ها و دانش‌بنیان‌ها

    در این بازدید، وزیر راه و شهرسازی بر حمایت جدی از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها و نوآوران و نخبگان برای توسعه‌ی فناوری‌های نوین ساختمانی و صنعتی‌سازی تأکید کردند و پیشرفت‌های یک دهه‌ی اخیر در این عرصه را موجب مباهات کشور و رشد و شکوفایی دانستند. محمد اسلامی یکی از رسالت‌های مهم خود در وزارت راه و شهرسازی را حمایت جدی از نواوران و نخبگان دانست و استارتاپ‌ها را محور توسعه‌ی صنعت ساختمان معرفی کرد. محمد اسلامی با حضور در غرفه‌های فناوری بیم با مدیریت خانم مهندس فریده بهروزی که یکی از نخبگان BIM در ایران هستند اعلام کردند پروژه‌های ساختمانی باید به سمت استفاده از BIM هدایت شوند و از خانم فریده بهروزی بابت نوآوری‌هایی که در فناوری BIM داشتند قدردانی نمودند. همچنین وزیر راه و شهرسازی با حضور در غرفه سیستم ساختمانی LSF‌ با اظهار علاقمندی به فناوری lsf این سیستم را یکی از سیستم های سرآمد صنعتی‌ سازی در کشور دانستند و رشد و توسعه‌ی صنعتی سازی با سیستم lsf‌ را بهترین گزینه برای استفاده در پروژه‌های انبوه‌سازی ملی و خصوصی کشور معرفی نمودند و توسعه‌ی زیرساخت‌های لازم برای افزایش تولید کنندگان LSF را امری ضروری نامیدند. 

   در این بازدید، رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن، با احساس خرسندی از مشاهده‌ی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها، آمادگی بانک مطبوع خود برای حمایت‌های لازم در پروژه‌های نهضت ملی مسکن که با استفاده از فناوری‌های نوین و سیستم‌های صنعتی‌ سازی مانند LSF یا دیگر روش‌های پیش ساخته ساخته می‌شوند اعلام نمود.

 بازدید مسعود کریمیان و محمد اسلامی از کارخانه نوآوری

   

    توضیحات مسعود کریمیان در خصوص فناوری LSF و سیستم سبک ساختمان پایدار مانوستیک

    در این بازدید، مسعود کریمیان، مدیرعامل مؤسسه تحقیقات و توسعه سازه‌ های قاب فلزی سبک، با توضیحاتی در خصوص سیستم ساختمانی LSF و انطباق پذیری عالی با آن اصول و مبانی ساختمان پایدار، از سبک ساختمانی پایدار مانوستیک رونمایی نمودند و تلفیق سیستم ساختمانی LSF‌ و اصول ساختمان پایدار را در قالب سبک ساختمانی مانوستیک، به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات در صنعت ساختمان بر اساس منافع ملی برشمردند. همچنین با تأکید بر مزایای مختلف و منافع سیستم ساختمانی LSF این سیستم را بهترین گزینه برای صنعتی‌ سازی در پروژه های انبوه سازی و غیرانبوه و متوسط و ساختمان‌های آپارتمانی و ویلایی و کاربری‌های اداری و سازمانی و بهترین گزینه برای اضافه کردن طبقات معرفی کردند.

    مسعود کریمیان سبک ساختمانی مانوستیک را با اصول هجده گانه‌ی طراحی و ساخت پایدار مبتنی بر سیستم ساختمانی LSF کامل‌ترین شکل سازمان یافته برای ساختمان پایدار معرفی نمودند. مسعود کریمیان هدف از ابداع سبک ساختمانی مانوستیک را سامان بخشیدن و نظم و انسجام دادن به مفهوم ساختمان پایدار در قالبی مشخص و اصولی معین اعلام کردند و توضیح دادند به جهت این که از سال 1991 تا کنون که بحث بر سر ایده‌ی پایداری و ساختمان سبز و ساختمان پایدار شکل گرفته است، معماران، مهندسان و منتقدان و صاحب‌نظران متعددی در خصوص مضمون اصول و مبانی ساختمان پایدار بحث کرده و مؤلفه‌های متعددی را بیان کرده‌اند و نقاط اشتراک و افتراق این مباحث در یک جمع‌بندی به نتیجه نرسیده‌است، لذا لازم بود برای معماران و مهندسانی که علاقه دارند در حوزه‌ی ساختمان پایدار ورود نمایند و همچنین برای روش‌تر و شفاف‌تر شدن ابعاد و مؤلفه‌ها و پارادایم‌ها و پارامترهای ساختمان جهت قرار گرفتن در اهداف و برنامه‌های ملی و قوانین موضوعه، ساختمان پایدار در یک قالب اجماعی به شکلی منسجم انتظام یافته و یک نظام طراحی واحدی به خود بگیرد بر همین اساس این پروژه با عنوان مانوستیک در دستور کار قرار گرفت و بعد از چند سال تلاش مستمر و تحقیق در تمام مفاهیم و سیستم‌های رایج جهان، در قالب یک سیستم جامع به نام مانوستیک ظهور نمود.

    مسعود کریمیان مانوستیک را واژه‌ای برگرفته از زبان پارسی باستان یا همان پارسی دری و پهلوی معرفی نمود که از ترکیب دو واژه‌ی مان به معنای مسکن و خانه و اوستیک به معنای پایداری و دوام و بقای همزمان با چرخش به وجود آمده و در یک واژه به نام مانوستیک مفهوم ساختمان پایدار را مجزا و منفک از تمام مفاهیم دیگری که مترادف با واژه‌ی پایداری هستند به شکل واژه‌ای با اصالت و ماهیت اخص معرفی می‌نماید.

    در این دیدار وزیر راه و شهرسازی از تلاش‌های مسعود کریمیان طی سال‌های متمادی به جهت بنیان‌گذاری دانش فنی LSF و ترویج ساختمان پایدار و خدمات بی‌شائبه به بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی برای پیشبر اهداف و منافع ملی تقدیر نمودند.

 

LSSI © 2012 All rights reserved.